Czołg podstawowy. Pancerz specjalny, układ trakcyjny, płyty pancerne, armata, koła napędowe. Przemysł wojskowy. Jak uzyskać poświadczenie bezpieczeństwa przemysłowego?

WIĘCEJ

Przemysł obronny, przemysł okrętowy, wyrzutnie torpedowe, koncesje na obrót specjalny, koncesja na produkcję broni palnej, amunicji oraz wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.
Sektor militarno-zbrojeniowy. Jak chronić informacje niejawne? Jak uzyskać świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego? Obrót amunicją i materiałami wybuchowymi.

Prowadzimy przedsiębiorcę przez wszystkie etapy opisanych tu procedur wymaganych w przypadku jego starań o zawarcie i wykonanie umów lub innych zadań przewidzianych prawem, z wykonaniem których wiąże się dostęp do informacji niejawnych, zaś w szczególności:

 

  • Na początku pomagamy przedsiębiorcy wyznaczyć optymalny, z punktu widzenia prowadzonej przez niego i planowanej działalności (z uwzględnieniem relacji: koszty/efekty), cel w zakresie spełnienia wymagań w przypadku starań przedsiębiorcy o zawarcie i wykonanie umów lub innych zadań przewidzianych prawem, z realizacją których wiąże się dostęp do informacji niejawnych, np.: uzyskanie przez przedsiębiorcę świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego 1. stopnia wraz ze świadectwem akredytacji bezpieczeństwa systemu teleinformatycznego oraz uzyskanie poświadczeń bezpieczeństwa przez pracowników ww. przedsiębiorcy przewidzianych do realizacji ww. umów/zadań, uprawniające do dostępu do informacji niejawnych o określonej klauzuli tajności (np. „poufne”) oraz gromadzenia i przetwarzania tychże w siedzibie ww. przedsiębiorcy, nie wyłączając systemów teleinformatycznych.

 

  • Wyznaczamy zadania prowadzące do realizacji ww. celu oraz określamy koszty osobowe i rzeczowe, a także terminy ich realizacji.

 

  • Wyjaśniamy wymagania, których spełnienie przez przedsiębiorcę i jego pracowników jest w takich przypadkach konieczne.

 

  • Planujemy lub budujemy (w zależności od preferencji Zamawiającego) optymalny system techniczny i kadrowy ochrony informacji niejawnych oraz bezpieczeństwa teleinformatycznego.

 

  • Pomagamy zgromadzić oraz prawidłowo wypełnić i złożyć obowiązkowe kwestionariusze i in. dokumenty.

 

  • Prowadzimy lub rekomendujemy niezbędne szkolenia przedsiębiorcy i jego kadr.

 

  • Rekomendujemy niezbędne badania przedsiębiorcy i jego kadr.

 

  • Zapewniamy usługi osób legitymujących się uprawnieniami do pełnienia funkcji Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych oraz wykonywania zadań Inspektora Bezpieczeństwa Teleinformatycznego albo Administratora Bezpieczeństwa Teleinformatycznego w systemach przetwarzających informacje niejawne (stosownie do preferencji Zamawiającego).

 

  • Zapewniamy pełną obsługę prawną, włącznie z zastępstwem prawnym (stosownie do preferencji Zamawiającego).

JAKIE SĄ WYMAGANIA WOBEC PRZEDSIĘBIORCY UBIEGAJĄCEGO SIĘ O ZAWARCIE UMÓW, Z WYKONANIEM KTÓRYCH WIĄŻE SIĘ DOSTĘP DO INFORMACJI NIEJAWNYCH I JAK POMAGAMY W ICH SPEŁNIENIU,W TYM:
WDROŻENIU W PRZEDSIĘBIORSTWIE SYSTEMU OCHRONY INFORMACJI NIEJAWNYCH I BEZPIECZEŃSTWA TELEINFORMATYCZNEGO ORAZ UZYSKANIU ŚWIADECTWA BEZPIECZEŃSTWA PRZEMYSŁOWEGO ITD.?

SYSTEM OCHRONY INFORMACJI NIEJAWNYCH i BEZPIECZEŃSTWA TELEINFORMATYCZNEGO

WNIOSEK O PRZEPROWADZENIE PRZEZ ABW POSTĘPOWANIA BEZPIECZEŃSTWA PRZEMYSŁOWEGO w celu wydania ŚWIADECTWA BEZPIECZEŃŚTWA PRZEMYSŁOWEGO (określonego stopnia), stwierdzającego zdolność do ochrony informacji niejawnych (o określonej klauzuli)